ETSZK Hírarchívum  --  ETSZK 2014. Február

XV. Eötvös Konferencia - Felhívás

minieklogo

Az Eötvös József Collegium Diákbizottsága 2014. április 25–27. között rendezi meg a XV. Eötvös Konferenciát, amely 2011-ben és 2012-ben is elnyerte az ELTE-n az Év Tudományos Rendezvénye díjat. A Konferenciára a hagyományokhoz híven a bölcsészet-, társadalom- és természettudományok, illetve az informatika minden területéről várjuk az előadni kívánó graduális (alap- és mesterképzéses) hallgatókat.

2014. február 06.
A Konferencia ideje: 2014. április 25–27. (péntek-vasárnap)
Helyszíne: Eötvös József Collegium (1118 Budapest, Ménesi út 11–13.)

A jelentkezés határideje: 2014. március 3. (hétfő), 24:00

Az előadások időtartama a szakspecifikumokhoz igazodva a természettudományos és informatikai területeken 15 perc, amelyet 5 perc vita követ, a bölcsészet- és társadalomtudományi területeken 20 perc, melyet 10 perc vita követ. A Konferenciára önálló kutatásra épülő, tudományos igényű előadásokat várunk.

A Konferenciára az alábbi szekciókba lehet jelentkezni:

• Biológia – Kémia szekció
  • Eötvös Collegium szekció
  • Az Eötvös Collegium története alszekció
  • Tudóstanár-képzés a Collegiumban alszekció
  • Földrajz – Földtudomány szekció
  • Filozófia szekció
  • Informatika szekció
  • Irodalomelmélet szekció
  • Klasszika-filológia szekció
  • Magyar irodalom szekció
  • Matematika – Fizika szekció
  • Modern nyelvek irodalma szekció
  • Nyelvészet szekció
  • Orientalisztika szekció
  • Színháztudomány szekció
  • Társadalomtudományi szekció
  • Politika a társadalomban alszekció
  • Szociológia alszekció
  • Történelem szekció

A jelentkezés feltétele a Jelentkezés fül alatti űrlap kitöltése: az előadó pontos adatainak megadása, illetve az előadás 2000–2500 karakter hosszúságú kivonatának feltöltése, amelyet a Konferencia programfüzetében is megjelentetünk. Az előadáshoz szükséges technikai eszközöket (tábla, videó, számítógép, projektor) – amennyiben azokat az előadó a jelentkezési űrlapon jelzi – igény esetén biztosítjuk.

Egyetemi oktatókat kérünk fel a beérkezett absztraktok elbírálására, amelynek eredményéről március végén fogjuk értesíteni a jelentkezőket. A Konferencia végleges programjának kiírása április elején várható. A tavalyi Konferencián 103 előadó számára biztosítottunk helyet, idén is körülbelül ennyi előadásra lesz lehetőség. A szekcióvezetők „A szekció legjobb előadása” oklevelet fogják odaítélni az általuk legérdemesebbnek ítélt előadónak. A Konferencia legjobb előadásainak írásos változata Adsumus című kiadványunkban kap majd helyet.

További kérdésekre az eotvoskonferencia15@gmail.com e-mail címen szívesen válaszolunk.
Web: http://ek.eotvos.elte.hu/ek/ek15/

image002_a_230x154.png